Barbara Lee. Prawdziwa władza

reż. Abby Ginzberg / USA / 2020 / 80 min.

Sekcja: ONLINE

Seanse: 12-13 marca 2021

ZOBACZ ONLINE

TWÓRCY

Reżyseria: Abby Ginzberg

Zdjęcia: Vicente Franco, Ashley James

Montaż: Stephanie Mechura, Ken Schneider, Marta Wohl

Dźwięk: James Lebrecht
Muzyka: Osei Essed

Producenci/tki: Abby Ginzberg, Joslyn Rose Lyons
Produkcja: Social Action Media

 

Właściciel praw: Social Action Media

Język: angielski

 

https://truthtopowermovie.com/

ZOBACZ ONLINE

OPIS

Samotnie wychowywała dwoje dzieci. Dobrze wie, co to znaczy nie mieć za co nakarmić własnej rodziny. Barbara Lee, dziś przedstawicielka 13. okręgu wyborczego w stanie Kalifornia w Izbie Reprezentantów Stanów Zjednoczonych, jest wzorem zaangażowanej aktywistki i polityczki działającej na rzecz tych, którzy nie mają siły, czasu i środków, aby zadbać o swoje interesy. Zajmuje się prawami człowieka i równością. Podkreśla, że zajmowanie się sprawami najuboższych i walka z nierównościami jest elementem walki o demokrację. Barbara Lee. Prawdziwa władza jest portretem jednej z najbardziej zaangażowanych afroamerykańskich działaczek. Reżyserka Abby Ginzberg przedstawia jej drogę do wysokich urzędów i źródła politycznego zaangażowania sięgającego Partii Czarnych Panter. Film przedstawia również innych polityków rozbijających „biały” mur amerykańskiej polityki: zmarłego w lipcu Johna Lewisa, Ayannę Pressley czy Alexandrię Ocasio-Cortez. (Łukasz Knap)

FESTIWALE I NAGRODY

American Film Festival (Nagroda Publiczności), DOC NYC, Pan African Film Festival, San Francisco IFF (SFFILM), Sidewalk Film Festival, San Francisco Jewish Film Festival, Woodstock Film Festival, Toronto Black Film Festival

ABBY GINZBERG

Abby Ginzberg Headshot 2020_small.jpg

Amerykańska reżyserka i producentka skupiająca się w swojej pracy na temacie dyskryminacji rasowej i nierównościach społecznych. Jest laureatką Peabody Award, Silver Gavel Award, CINE Golden Eagle. Jej przedostatni film "Waging Change" (2019) porusza temat zawodów, w których utrzymanie się zależy od napiwków, przy minimalnej płacy wyznaczonej na poziomie federalnym na poziomie 2,13$. 

GALERIA