top of page

Do końca świata

reż. Fanny Bräuning / Szwajcaria / 2018 / 85 min. / polska premiera

Sekcja: HERstorie

TWÓRCY

Reżyseria: Fanny Bräuning

Scenariusz: Fanny Bräuning, Christian Lisker

Zdjęcia: Pierre Mennel, Fanny Bräuning

Montaż: Catrin Vogt

Dźwięk: Patrick Becker, Denis Séchaud 

Muzyka: Olivia Pedroli

Producenci/tki: Thomas Thümena

Produkcja: Hugofilm Prodcutions

Właściciel praw: Rise And Shine World Sales

Język: szwajcarski niemiecki

 

https://www.hugofilm.ch/9238909/immer-und-ewig

OPIS

Ciepłe i szczere dokumentalne kino drogi, które chwyta za serce. Niggi i Annette poznali się wiele lat temu na studiach artystycznych. Co roku podróżują kamperem po greckich wyspach. Wakacyjnego rytuału nie zmienia postępująca choroba kobiety – Annette porusza się na wózku i wymaga już nieustannej opieki. Niggi robi wszystko, żeby oboje w pełni korzystali z wypoczynku, ale jego żona wie, że staje się coraz większym ciężarem dla starzejącego się męża. Wyprawę filmuje ich córka – reżyserka dokumentu. Dla niej to nie tylko okazja, żeby opowiedzieć o historię głębokiej miłości, ale przede wszystkim żeby poznać na nowo swoich rodziców. Udowadnia, że kino to medium, które nie  tylko pokazuje relacje, ale także je tworzy. (Michał Matuszewski)

Partnerzy:
 

logo_ofemin.png
02.1_VAR_CMYK_PL_HOCH grey.jpg
Button

FESTIWALE I NAGRODY

DOK Leipzig, Solothurner Filmtage (Prix de Soleure), Zurich Film Festival (Najlepszy film dokumentalny), DOK.fest München, Shanghai International Film Festival

FANNY BRÄUNING

Fanny Braeuning-neu_small.jpg

Fanny Bräuning urodziła się w 1975 w Bazylei, w Szwajcarii. Od 1996 do 2001 roku studiowała film na Zurich University of the Arts (ZHdK). Podczas studiów wyreżyserowała „My mother”, swój pierwszy film krótkometrażowy. Po ukończeniu filmu dyplomowego „Paloma” pracowała jako asystentka reżyserii przy produkcjach filmowych dla szwajcarskiej telewizji. W 1999 roku była asystentką Dietera Stürmera przy jego filmie krótkometrażowym. W 2004, wspólnie z Kasparem Kasicsem założyła Distant Lights - firmę produkcyjną dla filmów dokumentalnych i fabularnych, których tematyka skupia się wokół zagadnień natury społecznej, politycznej i kulturalnej. Jej pierwszy film, „No More Smoke Signals”, wszedł do dystrybucji kinowej w 2009 roku. 

GALERIA

bottom of page