top of page

reż. Manon Turina, François Marques / Francja / 2023 / 85 min. / polska premiera

W poszukiwaniu zielonych miast

14.09.23

Kinoteka, plac Defilad 1, Warszawa, Polska

istockphoto-1289673315-612x612.jpg

18:00

Reżyseria: Manon Turina, François Marques
Scenariusz: Manon Turina, François Marques
Grafiki i animacja: Mess Bessad
Montaż: Manon Aussel
Dźwięk: Manon Aussel, Christophe Girod
Muzyka: Maxime Tisné-Versailles
Producent_ka: Manon Turina, François Marques
Produkcja: Jour2Fête Production, Dao Production, Le Lokal Production
Światowa dystrybucja: The Party Film Sales
Język: francuski, angielski, hiszpański

https://www.thepartysales.com/movie/green-city-life-working-title/

TWÓRCZYNIE I TWÓRCY

OPIS

Jak mogłyby wyglądać zielone miasta przyszłości? Odpowiedzi jest wiele, a z tego przystępnego i optymistycznego filmu-podróży wynika, że można skutecznie opowiadać o zmianach analizując możliwe rozwiązania, a nie tylko skupiając się na problemach. Reżyserka i reżyser filmu Manon Turina i François Marques wychowali się w Tuluzie, a potem przez lata pracowali w Londynie. Przedstawiają się jako para mieszczuchów. Po doświadczeniu zamknięcia w trakcie pandemii ruszają w podróż: udają się m.in. do Meksyku, Chicago, Zurychu, Paryża, Berlina i Mediolanu w poszukiwaniu nowych sposobów myślenia o życiu w mieście. Ich podróż wiedzie przez pracownie architektoniczne, działki, ogrody na dachach i szklarnie, a towarzyszą jej rozmowy z urbanist(k)ami, architekt(k)ami, aktywist(k)ami na rzecz zieleni miejskiej. Optymizm – żeby nie powiedzieć entuzjazm – reżyserskiej pary pozwala połączyć tradycję i doświadczenie z rozmachem futurystycznej wizji.

Partnerstwa:

FESTIWALE I NAGRODY

CPH:DOX, Seoul International Eco Film Festival, Cinema Jove International Film Festival

MANON TURINA & FRANÇOIS MARQUES

Marta_Magnuska.jpeg

Manon, profesjonalistka w dziedzinie komunikacji i ekspertka w dziedzinie innowacji, zawsze ma iskierki w oczach, gdy chodzi o dołożenie swojej cegiełki w projekcie ekologicznym. Od dziecka pasjonatka projektowania graficznego, odkrywania nowatorskich projektów i podróżowania, jest odkrywczynią współczesności. Ukończyła renomowaną szkołę na kierunku Zarządzania Strategicznego Innowacjami. Przez kilka lat przeszła wiele korytarzy i sal konferencyjnych głównych korporacyjnych grup we Francji i na całym świecie. Jako kierowniczka ds. projektów innowacyjnych w grupie Continental, kierowniczka ds. komunikacji w rozwijanej małej firmie oraz kierowniczka ds. komunikacji wewnętrznej na Europę Północną w hotelarskim gigancie AccorInvest, Manon chce teraz nadać sens swojemu życiu jako mieszkance miasta. Całą swoją pozytywną energię chce zainwestować w przyjazny dla środowiska projekt na rzecz lepszej przyszłości.

François, optymistyczny mieszkaniec miasta, spontaniczny i ciekawy, jest młodym profesjonalistą poszukującym nowego świata, bardziej zgodnego z jego wartościami. Były kierownik ds. komunikacji w renomowanym ośrodku narciarskim we francuskich Pirenejach, zawsze miał wyraźne zamiłowanie do tworzenia obrazów i treści audiowizualnych. Robienie filmów zawsze było tą częścią jego pracy, która najbardziej go satysfakcjonowała: konceptualizacja historii, organizowanie planów zdjęciowych, spędzanie dużej ilości czasu na montażu... François, który zawsze miał w głowie kreatywny pomysł i był bardzo skrupulatny, chce teraz wnieść swoje umiejętności do projektu, który go inspiruje, do ulepszania świata na własną skalę.

GALERIA

bottom of page