top of page

Zapomnij o Alberto

Reż. Beina Xu / Niemcy / 2020 / 19 min. / polska premiera

bilet.jpeg
web.jpeg

Reżyseria: Beina Xu
Scenariusz: Beina Xu
Zdjęcia: Annegret Sachse
Montaż: Alex Bakri
Dźwięk: Gabor Ripli
Producentki_ci: Thomas Kaske, Sophie Perl
Produkcja: Kaske Film
Właściciel praw: Kaske Film
Język: angielski, arabski, francuski
Strona: https://www.kaskefilm.de/alberto/

TWÓRCZYNIE I TWÓRCY

Uchodźca znany jedynie pod imieniem Alberto leci z Aten do Brukseli, posługując się fałszywym paszportem. Trzy lata później mała ekipa filmowa z Berlina chce nakręcić film, uwieczniając krajobrazy jego tranzytu. Wszystko się jednak rozpada. Zamiast zajmować się tematem, artyści_stki filmują gołębie. Udawanie kręcenia dokumentu staje się tematem filmu: gdzie jest nasze miejsce pomiędzy obrazem a przekazem? Tak powstaje osobisty film z udziałem wkurzonej shishy.

FESTIWALE I NAGRODY

International Film festival Rotterdam, Guanajuato International Film Festival, Reykjavík International Film Festival, San Diego Asian Film Festival, Hamburger Film-in, Kurzfilm Festival Köln (Nagroda WDR), Bucharest International Experimental Film Festival, London Short Film Festival, RAI Film Festival, Filmfest Bremen (Najlepsza Innowacja Narracyjna)

REŻYSERKA

Lan_You_Director photo.jpg

Beina Xu
Pisarka i twórczyni filmowa mieszkająca w Berlinie. Urodzona w Pekinie i wychowana w Stanach Zjednoczonych. Obecnie studiuje komparatystykę i antropologię wizualną w Europie i w USA. W swoich dziełach porusza kwestie pamięci, języka i migracji.

GALERIA

MOTHER_CHILD_STILL00_small.jpg
MOTHER_CHILD_STILL00_small.jpg
MOTHER_CHILD_STILL00_small.jpg

ORGANIZACJE PARTNERSKIE

Red Stains
Red Stains
Red Stains
bottom of page