top of page

Fuck, it's Biology

reż. Veronica Andersson / Polska / 2019 / 29 min.

Sekcja: Nowe twarze

TWÓRCY

Reżyseria: Veronica Andersson

Scenariusz: Veronica Andersson

Zdjęcia: Piotr Szymański

Montaż: Mats Helgesson

Dźwięk: Veronica Andersson (na planie), Mats Helgesson (postprodukcja)  

Muzyka: Epidemic Sound

Producenci/tki: Maciej Ślesicki

Produkcja: Warszawska Szkoła Filmowa
 

Właściciel praw: Warszawska Szkoła Filmowa
Język: polski, szwedzki, angielski

 

https://www.facebook.com/F.ckitsbiology/

OPIS

Szwedzka reżyserka tworzy intymny portret swojego partnera -  znanego polskiego współczesnego artysty. Mariusz Tarkawian miał 120 wystaw sztuki na całym świecie, ale jego rodzice nigdy nie byli na żadnej. Veronica Andersson próbuje zrobić swój film dokumentalny mając nadzieję, że pomoże to zacieśnić rodzinne więzi. 

FESTIWALE I NAGRODY

Krakowski Festiwal Filmowy, Bushwick Film Festival, Baltic Independent Film Festival (Nagroda Publiczności), Ogólnopolskie Spotkania Filmowe KAMERALNE LATO (Nagroda Jury Akademickiego), On Art Film Festival, Przeźrocza Festiwal Filmowy (Nagroda „Nowe oko”), Lubuskie Lato Filmowe, Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, Bytom Film Festival, Lublin Film Festival

VERONICA ANDERSSON

Veronica Andersson .jpg

Reżyserka, scenarzystka i aktorka. Urodziła się w Sztokholmie. Występowała w szwedzkich pełnometrażowych filmach fabularnych i reklamach. Studiowała reżyserię w Warszawskiej Szkole Filmowej, politologię, gender studies i antropologię społeczną na Wydziale Filozoficznym przy Linköpings Universitet w Szwecji, a także aktorstwo w Calle Flygare Teater Skola w Sztokholmie. Reżyserka filmów „Wyzwolenie" i „Wiki", wielokrotnie nagradzanych na międzynarodowych festiwalach, między innymi za Najlepszy Film Krótkometrażowy na YALE Student Film Festival w New Heaven i Nagrodą Publiczności na 17. Filmfest Düsseldorf w Niemczech. 

GALERIA

bottom of page