Gwiazda Piołun

reż. Adelina Borets / Polska, Ukraina / 2018 / 15 min.

Sekcja: Nowe twarze

TWÓRCY

Reżyseria: Adelina Borets

Scenariusz: Adelina Borets

Zdjęcia: Marianna Klein, Bogdan Borysenko

Montaż: Malwina Wodzicka

Dźwięk: Mikołaj Trybulec

Muzyka: DachaBracha

Producenci/tki: Maciej Ślesicki

Produkcja: Warszawska Szkoła Filmowa
 

Właściciel praw: Warszawska Szkoła Filmowa

Język: ukraiński

http://www.polishdocs.pl/pl/filmy/ukonczone/2125/gwiazda_piolun

OPIS

Małe Kleszcze to wieś, która od 1991 roku oficjalnie przestała istnieć. W latach 70. XX wieku mieszkało tam ponad 500 osób. Po katastrofie elektrowni atomowej w Czarnobylu, mieszkańcy zostali ewakuowani. Obecnie na skażonej ziemi mieszkają tylko dwie osoby - Nina i Alexander.

FESTIWALE I NAGRODY

Female Eye Film Festival, Warszawski Festiwal Filmowy, New Orleans Film Festival, Austin Film Festival, Ecozine Film Festival, Polish Film Festival Los Angeles, International Documentary Festival of Ierapetra, Festiwal Filmów Ekologicznych im. Macieja Łukowskiego „Ekofilm” (I Nagroda w Konkursie Międzynarodowym i Nagroda Publiczności), Kinofilm Manchester International Short Film Festival, Demakijaż - Festiwal Kina Kobiet

ADELINA BORETS

Adelina_Borets_photo_by_Bogdan_Borysenko

Adelina Borets urodziła się w przemysłowym mieście, Mariupolu, w południowo-wschodniej części Ukrainy. Ponad 12 lat ćwiczyła taniec narodowy i balet. W październiku 2015 r. wyjechała do Warszawy i została przyjęta na wydział aktorski. W 2016 roku dostała się do Warszawskiej szkoły filmowej na Wydzial Reżyserii, gdzie otrzymała stypendium i zrealizowała ponad 10 etiud, a także debiutancki film dokumentalny „Gwiazda Piołun". Nakręciła także kilka teledysków dla ukraińskich artystów, ale jej głównym celem w życiu jest tworzenie własnych, autorskich filmów. W tym momencie pracuje nad filmem fabularnym „Eden House”.

GALERIA