I'll Call You When I Get There

reż. Małgorzata Goliszewska / Polska, Holandia / 2013 / 24 min. / warszawska premiera

Sekcja: Nowe twarze

TWÓRCY

Reżyseria: Małgorzata Goliszewska

Scenariusz: Małgorzata Goliszewska

Zdjęcia: Małgorzata Goliszewska

Montaż: Małgorzata Goliszewska

Dźwięk: Małgorzata Goliszewska

Producent/ka: Małgorzata Goliszewska

Produkcja: Małgorzata Goliszewska
 

Właściciel praw: Małgorzata Goliszewska

Język: polski

OPIS

Polska młoda artystka dostaje zaproszenie na rezydencję w Rotterdamie. Udaje się tam pociągiem. Przez całą drogę odbiera telefony od zaniepokojonej matki, której wizja samotnego wyjazdu do Holandii kojarzy się tylko z niebezpieczeństwami czyhającymi na młodą kobietę. Film Goliszewskiej nie tylko w zabawny i szczery sposób opowiada o relacji córki z matką, ale przede wszystkim pokazuje mechanizmy wytwarzania strachu i poczucia nieustannego zagrożenia. (Michał Matuszewski)

FESTIWALE I NAGRODY

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty, Okiem Młodych Festival (Nagroda Specjalna Jury), Festiwal Filmów Frapujących (Wyróżnienie Specjalne), Szczecin Film Festival

MAŁGORZATA GOLISZEWSKA

Goliszewska_180827_WO_1678 2.jpg

Małgorzata Goliszewska (ur. 1985) - artystka wizualna i dokumentalistka, absolwentka Akademii Sztuki w Szczecinie i Szkoły Wajdy w Warszawie. Założycielka nieistniejących już: szczecińskiej grupy artystycznej MIŁOŚĆ i rezydencji artystycznej ŁÓŻKO. Realizuje projekty z pogranicza performansu i dokumentu. Jej prace były prezentowane m.in. w Rosji, Chinach, Tajlandii, Indonezji, Włoszech, Austrii i USA. Jest laureatką wielu nagród artystycznych i filmowych, stypendystką Młodej Polski, laureatką konkursu Artystyczna Podróż Hestii, rezydentką Museumsquartier w Wiedniu. Zadebiutowała w 2010 roku krótkometrażowym filmem „Ubierz mnie". Jej pełnometrażowy film dokumentalny „Lekcja miłości" miał światową premierę na festiwalu IDFA w Amsterdamie w listopadzie 2019 roku. 

GALERIA