Jazda obowiązkowa

reż. Ewa Kochańska / Polska / 2018 / 71 min.

Sekcja: Nowe twarze

TWÓRCY

Reżyseria: Ewa Kochańska

Scenariusz: Ewa Kochańska

Zdjęcia: Egor Efimov

Montaż: Piasek & Wójcik

Dźwięk: Jacek Hamela

Producenci/tki: Magdalena Borowiec, Tatiana Matysiak, Daria Zienowicz

Produkcja: SQUARE film studio

Właściciel praw: SQUARE film studio

Język: ukraiński, polski

 

www.facebook.com/compulsoryfigures/

OPIS

10-letnia Julia Polniuk trenuje łyżwiarstwo figurowe. W tym sporcie to najwyższy czas,  żeby zacząć odnosić sukcesy. Po wybuchu Euromajdanu rodzina Polniuków przeprowadziła się z Ukrainy do Polski i zaczęła nowe życie w Warszawie. Nie znają języka, nie mają dobrej pracy i pieniędzy. Mama Julii ma tylko jeden cel - umożliwić swoim dzieciom dobry start w życie. W tym roku Julia walczy o udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski. Dla niej byłby to upragniony sukces i początek sportowej kariery, a dla jej mamy potwierdzenie, że warto było ryzykować tak wiele. Czy dziewczynka będzie w stanie rozwinąć skrzydła czując tak dużą presję i chcąc spełnić oczekiwania swoich bliskich?

Partner:

watch_dosc_wiekszy_rozmiar_png.png

FESTIWALE I NAGRODY

IDFA - International Documentary Film Festival Amsterdam, ZagrebDox, Millennium Docs Against Gravity Film Festival, Riga International Film Festival, Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych OFF CINEMA (Wyróżnienie Specjalne), Neiße Filmfestival (Wyróżnienie Specjalne dla Filmu dokumentalnego), Transatlantyk Festival, Międzynarodowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS, UNICEF Innocenti Film Festival, Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, Polish Film Festival in America (Najlepszy debiut dokumentalny), EnergaCAMERIMAGE, Artdocfest, Solanin Film Festiwal (Najlepszy Film Dokumentalny)

EWA KOCHAŃSKA

Ewa_Kochanska,_autor_zdjęcia_Andrzej_Jac

Ewa Kochańska urodziła się w Krakowie, gdzie ukończyła wydział wiedzy o teatrze na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jest również absolwentką reżyserii Warszawskiej Szkoły Filmowej. Jest reżyserką, scenarzystką i edukatorką teatralną pracującą z młodzieżą i dziećmi. Jej etiudy filmowe były nagradzane na festiwalach w Polsce i za granicą, pełnometrażowy debiut „Jazda obowiązkowa” pokazano na festiwalu IDFA w Amsterdamie. Projekt filmu powstał w ramach kursu DOK PRO w Szkole Wajdy oraz DOC LAB POLAND.

GALERIA