LoveSex: opowieści o miłości i seksie

reż. Anja Kvistgaard Marott  / Dania / 2017 / 52 min. / polska premiera

Sekcja: 4Youth

TWÓRCY

Reżyseria: Anja Kvistgaard Marott 

Zdjęcia: Anja Kvistgaard Marott 
Animacje: Mark Hedehus Kjaergaard & Ja Film

Montaż: Bobbie Esra Geelmuyden Pertan

Dźwięk: Roar Schou, Mikkel Groos

Muzyka: Troels Abrahamsen

Producenci/tki: Mette-Ann Schepelern

Produkcja: Magma Film & TV

Właściciel praw: Magma Film & TV (świat poza Danią), Danish Film Institute (Dania)

Język: duński


https://www.dfi.dk/en/viden-om-film/filmdatabasen/film/lovesex-fortaellinger-om-kaerlighed-og-sex-oversigt

 

Pokaz specjalny dla młodzieży licealnej. Bezpłatne wejściówki do odebrania w dniu pokazu (7.03.) w centrum festiwalowym w Kinotece po wcześniejszej rejestracji na: https://bit.ly/2uFvs00.

OPIS

Cykl „LoveSex: opowieści o miłości i seksie" przenosi widza w dynamiczną i zmysłową rzeczywistość całkowicie szczerych historii o miłości i seksie – opowiedzianych młodym ludziom przez młodych ludzi.
W sześciu częściowo animowanych krótkich filmach dokumentalnych ośmioro młodych ludzi opowiada osobiste historie na temat swojego życia miłosnego i seksualnego, uzupełniając je o nagrania z telefonów i animowane interpretacje swoich doświadczeń, pozwalając widzom doświadczyć uczucia bycia młodym, kochanym i ciekawym seksu.
Maria opowiada o drzemiącym w niej demonie seksu, którego nie chce uwolnić w obecności swojego chłopaka, Jacoba, ku jego niezrozumieniu. Oliver, który jest gejem, mówi o samotności, po czym walczy o to, by nie zostać zaszufladkowanym, ale zachować w pełni swoją tożsamość - nie być postrzeganym tylko jako facet. Tobias opowiada o swoim niezbyt udanym pierwszym razie z dziewczyną i o odkrywaniu obiecanej krainy seksu i nauce bycia dobrym kochankiem. Uczy się, jak nie przejmować się muzyką i odkrywa porno. Chaimae ze względu na poglądy swoich rodziców przez lata tłumiła swój pociąg do kobiet, aż w końcu zaakceptowała swoją orientację, a odkrycie przyjemności płynącej z masturbacji na zawsze zmieniło jej życie. Rikke i Nina przeżywają miłość od pierwszego wejrzenia, ale boją się zniszczyć sobie życie wzajemną obsesją. Nadezhda bada granice swojej seksualności i eksperymentuje z seksem, jednak pewnej nocy uświadamia sobie, że nie interesuje jej już seks bez miłości.

Partnerzy:
 

ponton_rectangle_full_grey.jpg
logo-sexedPL.jpg

FESTIWALE I NAGRODY

CPH:DOX

ANJA KVISTGAARD MAROTT

Director Anja Kvistgaard Marott-sh_small

Twórczyni i reżyserka filmów dokumentalnych. W 2005 roku ukończyła Narodową Szkołę Filmową (National Film School) w Danii, jej dyplomowym filmem był „Girl with Telephone”. W 2017 roku wyreżyserowała sześć częściowo animowanych krótkometrażowych filmów dokumentalnych „LoveSex: opowieści o miłości i seksie”.

GALERIA