top of page

Nie zapomnij mnie

reż. Sun Hee Engelstoft / Dania, Korea Południowa / 2019 / 86 min. / polska premiera

Sekcja: ONLINE

Seanse: 21 - 25 listopada 2020

TWÓRCY

Reżyseria: Sun Hee Engelstoft

Zdjęcia: Sun Hee Engelstoft, Linda Wassberg, Camilla Hjelm Knudsen, Maria Von Hausswolff

Montaż: Rebecca Lønqvist

Dźwięk: Peter Albrechtsen
Muzyka: Karsten Fundal

Producenci/tki: Monica Hellström 
Koproducent/ki: MinChul Kim

Produkcja: Final Cut for Real ApS w koprodukcji z: Minch & Films
 

Właściciel praw: Autlook Film Sales

Język: koreański, duński, angielski

 

http://www.finalcutforreal.dk/forget-me-not

OPIS

Na wyspie Czedżu w Korei Południowej działa Aeshuwon – dom samotnej matki, w którym ciężarne kobiety mogą ukryć się przed otoczeniem i w tajemnicy doczekać porodu. Koreańskie społeczeństwo nieprzychylnie patrzy na niezamężne matki. Często mają one problemy ze znalezieniem pracy a ich dzieci utrudniony dostęp do edukacji. Dlatego wiele kobiet, trafiających do ośrodka, staje przed najtrudniejszym wyborem w życiu – zatrzymać dziecko, czy oddać je do adopcji. Koreańska reżyserka, sama adoptowana przez duńską rodzinę, uważnie przygląda się zmaganiom trzech kobiet, które trafiły do Aeshuwon. Jej bohaterki poddawane są ostracyzmowi i presji ze strony rodzin oraz partnerów, ale dostają pomoc od kierowniczki ośrodka. Pani Im robi wszystko, żeby czuły się bezpiecznie. Mimo, że placówka jest wyjątkowa, a podopieczne dostają w niej wsparcie w swojej drodze do niezależności, to i tak ostatecznie same muszą podjąć trudne decyzje, a potem zmierzyć się z ich konsekwencjami. (Michał Matuszewski)

FESTIWALE I NAGRODY

CPH:DOX, Nordisk Panorama, IDFA - International Documentary Filmfestival Amsterdam, JAYU Human Rights Film Festival, DOXA Documentary Film Festival, Astra Film Festival, Budapest International Documentary Festival

SUN HEE ENGELSTOFT

Director_SunHeeEngelstoft_photo_by_SunHe

Sun Hee Engelstoft to koreańsko-duńska reżyserka filmów dokumentalnych, zamieszkała w Kopenhadze w Danii. Urodziła się w 1982 roku w Busan w Korei Południowej. Dwa lata później została adoptowana przez duńską rodzinę. Po ukończeniu kilku szkół fotograficznych została przyjęta do prestiżowej Duńskiej Narodowej Szkoły Filmowej, którą ukończyła na kierunku reżyseria filmów dokumentalnych w 2011 roku. “Nie zapomnij mnie” to jej pełnometrażowy debiut dokumentalny.

GALERIA

bottom of page