top of page

Nielot

reż. Nadia Szymańska / Polska / 2017 / 7 min. / polska premiera

Sekcja: Nowe twarze

TWÓRCY

Reżyseria: Nadia Szymańska

Scenariusz: Nadia Szymańska

Zdjęcia: Nadia Szymańska

Montaż: Ola Przytuła

Dźwięk: Tamara Bokolishvili 

Muzyka: Tamara Bokolishvili 

Produkcja: Warszawska Szkoła Filmowa
 

Właściciel praw: Warszawska Szkoła Filmowa

Język: polski

OPIS

Ptaki to symbol wolności. Ale co ona tak naprawdę oznacza? Szczególnie w przypadku zwierząt mieszkających w klatkach? Krótki dokumentalny portret dyrektora warszawskiego zoo, założyciela Ptasiego Azylu, ale przede wszystkim samych skrzydlatych mieszkańców ogrodu zoologicznego. (Michał Matuszewski)

FESTIWALE I NAGRODY

Transatlantyk Festival (Nagroda w Konkursie „Capturing Freedom. Creating the Future”), Ogólnopolski Konkurs Filmów Niezależnych OKFA, Festiwal Filmowy „Offeliada”  

NADIA SZYMAŃSKA

Nadia_Szymanska_IMG_9384.JPG

Nadia Szymańska jest studentką II roku na wydziale operatorskim w PWSFTViT w Łodzi. Ukończywszy liceum im. Jeana Monneta w Warszawie z maturą międzynarodową IB, rozpoczęła studia na wydziale operatorskim w Warszawskiej Szkole Filmowej, gdzie zrealizowała film dokumentalny „Nielot”. Ponadto, na studiach zrealizowała etiudę „Rozmowa”, która otrzymała II miejsce na 13. Festiwalu Filmów Jednominutowych w Gdańsku. Po pierwszym roku studiów Nadia rozpoczęła współpracę z agencjami reklamowymi, m.in. Papaya Films. Parę lat wcześniej pracowała także przy rekonstrukcji cyfrowej wielu polskich filmów w studiu postprodukcyjnym Yakumama Films. Poza filmem, interesuje się także fotografią. W 2019 roku w Warszawie odbyła się wystawa fotograficzna Nadii oraz jej siostry bliźniaczki, zatytułowana „Więzi”. Jako zwolenniczka fotografii analogowej, Nadia w ubiegłym roku zrealizowała dwie etiudy fabularne na czarno-białej taśmie 35 mm. Obecnie pracuje nad kolejną etiudą.

GALERIA

bottom of page