top of page

Program

herdocs_online_header (1).png

Program  •  HER Docs ONLINE  •  21-25 listopada 2020

3 searching_eva_waverunner_small.jpg

reż. Pia Hellenthal / Niemcy / 2019 / 84 min.

Eva Collé to imię przyjęte przez bohaterkę filmu Hellenthal po przeprowadzce do Berlina z konserwatywnego miasteczka na północy Włoch. Eva utrzymuje się przede wszystkim z pracy seksualnej; oprócz tego jest anarchistką, poetką i modelką. Hellenthal przedstawia sceny z życia Evy w Berlinie, gdzie towarzyszą jej przyjaciele, m.in. zmarły niedawno brytyjski poeta Sean Bonney. 

2. FGMN_scanning pic.SunHeeEngelstoft.jp

reż. Sun Hee Engelstoft / Dania, Korea Południowa / 2019 / 86 min. / polska premiera

Na wyspie Czedżu w Korei Południowej działa Aeshuwon – dom samotnej matki, w którym ciężarne kobiety mogą ukryć się przed otoczeniem i w tajemnicy doczekać porodu. Koreańskie społeczeństwo nieprzychylnie patrzy na niezamężne matki. Często mają one problemy ze znalezieniem pracy a ich dzieci utrudniony dostęp do edukacji. Dlatego wiele kobiet, trafiających do ośrodka, staje przed najtrudniejszym wyborem w życiu – zatrzymać dziecko, czy oddać je do adopcji. 

_STILL3_THE ISLAND_STILLS _PRT1_0067_sma

reż. Gabrielle Brady / Niemcy, Wielka Brytania, Australia / 2018 / 89 min.

Położona między Indonezją a Australią Wyspa Bożego Narodzenia jest domem tysięcy czerwonych krabów, które co roku,  pod czujnym okiem i ochroną jej mieszkańców wędrują z dżungli w stronę morza. Tropikalna wyspa to również miejsce innego rodzaju migracji – odizolowana od świata, służy władzom Australii do przetrzymywania osób szukających schronienia i azylu na swoim terytorium. 

18_GINWOS_small.jpg

reż. Leona Goldstein / Niemcy / 2015 / 84 min.

W połowie lat dziewięćdziesiątych, po kilkuletnim okresie wojny domowej i ludobójstwa kobiety stanowiły 70% populacji Rwandy. Głównymi bohaterkami dokumentu są Godelieve i Florida, działaczki rwandyjskiej organizacji kobiecej Pro-Femmes / Twese Hamwe.

BIE_Stills02_10023907_00903982.jpg

reż. Maryam Zaree / Niemcy, Austria / 2019 / 98 min. / polska premiera

Znana aktorka i reżyserka Maryam Zaree próbuje poznać prawdę dotyczącą okoliczności jej narodzin w jednym z najbardziej znanych więzień politycznych na świecie.

Czterdzieści lat temu, po obaleniu monarchii szacha Iranu i ogłoszenia Republiki Islamskiej, ajatollah Chomeini kazał aresztować, prześladować i zamordować dziesiątki tysięcy przeciwników politycznych. Wśród nich znaleźli się również rodzice reżyserki, którym, po latach spędzonych w niewoli, udało się uzyskać azyl w Niemczech. Rodzina nigdy nie rozmawiała o tym, przez co przeszli.

bottom of page