top of page

Połączeni

reż. Aleksandra Maciejczyk / Polska / 2018 / 18 min.

Sekcja: Nowe twarze

TWÓRCY

Reżyseria: Aleksandra Maciejczyk

Scenariusz: Aleksandra Maciejczyk

Zdjęcia: Maciej Edelman

Montaż: Sabina Filipowicz, Kamil Grzybowski

Dźwięk: Paweł Idzikowski, Rafał Nowak

Producenci/tki: Agata Golańska, Marta Gmosińska, Michał Fronc

Produkcja: Studio Filmowe Indeks i Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna w Łodzi 
 

Właściciel praw: KFF Sales & Promotion (świat z wyjątkiem Polski), Studio Filmowe Indeks i Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna w Łodzi (Polska)

Język: polski
 

https://www.facebook.com/connectedthefilm/

OPIS

Krótki dokument o miłości. Portret Krzysztofa i Wioli - zżytej ze sobą pary, która musi odnaleźć się we mgle. Oboje są zapalonymi narciarzami, mimo, że Krzysztof stracił wzrok. Nie przeszkadza to we wspólnych wypadach na stok, ale wymaga doskonałej koordynacji i komunikacji między nimi. To Wiola jest przewodniczką i za pomocą specjalnego zestawu przekazuje Krzysztofowi szczegółowe instrukcje. Problem pojawia się, kiedy pogarszają się warunki pogodowe i kobieta także nie ma widoczności. (Michał Matuszewski)

FESTIWALE I NAGRODY

IDFA - International Documentary Film Festival Amsterdam, Hot Docs Toronto, Krakowski Festiwal Filmowy (Srebrny Smok), Sydney Film Festival, Trento Film Festival, Listopad International Film Festival (Wyróżnienie Specjalne), Message to Man International Film Festival (Najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny), Drunken Film Festival Oakland (Najlepszy film dokumentalny), Cambridge Film Festival, Budapest International Documentary Festival

ALEKSANDRA MACIEJCZYK 

maciejczyk.jpg

Aleksandra Maciejczyk urodziła się w 1993 roku w Łodzi. Jest studentką piątego roku reżyserii w Szkole Filmowej w Łodzi. Już w trakcie studiów zrealizowała wiele krótkometrażowych dokumentów i fabuł, prezentowanych na festiwalach w Polsce i zagranicą. Jej krótkometrażowy dokument „Nils” otrzymał nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Świdnicy. W 2015 roku była uczestniczką warsztatów scenariopisarstwa MIDPOINT, organizowanych przez czeską szkołę filmową FAMU. Obecnie pracuje nad swoim filmem dyplomowym (jest w okresie preprodukcji), pisze scenariusz do fabuły w ramach Central European Feature Project oraz przygotowuje adaptację książki dla dzieci w ramach Films for Kids Pro workshop. Na co dzień afirmuje rzeczywistość i interesuje się wielogatunkowością. 

GALERIA

bottom of page