top of page
  • Zdjęcie autoraherdocs

HER Docs poleca filmy w programie KFF


26 maja po raz 64. startuje Krakowski Festiwal Filmowy. Ogromnie się cieszymy, że już kolejny rok z rzędu jesteśmy jego partnerkami i możemy polecić wybrane przez nas filmy w reżyserii kobiet w jego programie.


Performerka, prowokatorka, kobieta petarda – w szóstej dekadzie życia Peaches nie zwalnia tempa. Wręcz przeciwnie: tournee z okazji dwudziestolecia albumu „Teaches of Peaches” było eksplozją kreatywności. Dla Judy Landkammer i Philippa Fusseneggera, reżyserki i reżysera filmu „Tako rzecze Peaches” to okazja, by poznać bliżej tę wywrotową artystkę, ikonę feminizmu i kultury queerowej.


Tako rzecze Peaches / Teaches of Peaches (Międzynarodowy Konkurs DocFilmMusic) https://www.krakowfilmfestival.pl/film/4222-tako-rzecze-peaches/?64 Seanse odbędą się: 28 maja | 20:30 📍Kino pod Baranami 30 maja | 20:00 📍Kino pod Baranami 1 czerwca | 20:30 📍Kino Kijów 🔸 Judy Landkammer urodziła się w 1988 roku w Landshut w Niemczech. Studiowała sztukę multimedialną w Salzburgu. Jest montażystką wielu filmów i wideo, w tym m.in.: „Henry” reż. Philipp Fussenegger, który zdobył nagrodę First Steps w 2016 roku, „The Misandrists” reż. Bruce LaBruce, który miał premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie w 2017 roku, „Bester Mann” reż. Florian Forsch, który otrzymał nagrodę jury w kategorii filmów średniometrażowych na Festiwalu Filmowym Maxa Ophülsa w 2018 roku, czy „I Am the Tigress” reż. Philipp Fussenegger, który świętował swoją światową premierę na Festiwalu Filmowym Maxa Ophülsa w 2021 roku.  „Tako rzecze Peaches” to jej pełnometrażowy debiut, wyreżyserowany wspólnie z Philippem Fusseneggerem.Kto ratuje jedno życie, ratuje cały świat - takie motto przyświeca Annie Kurkurinie, najsilniejszej kobiecie świata, która kocha zwierzęta. Po inwazji Rosji na Ukrainę w 2022 roku, Anna z grupą osób wolontariackich robi wszystko, żeby w tych trudnych dniach uratować jak najwięcej rannych i porzuconych zwierząt.


Wszystko ma żyć / Everything Needs to Live (Konkurs Polski) https://www.krakowfilmfestival.pl/film/4232-wszystko-ma-zyc/?64


Seanse odbędą się:

30 maja | 19:00 📍Kino ASP

31 maja | 19:30 📍Kino Sfinks


🔸 Tetiana Dorodnitsyna to reżyserka filmowa, montażystka i artystka wizualna. Absolwentka Wydziału Reżyserii na Kijowskim Narodowym Uniwersytecie Teatru, Kina i Telewizji im. I. K. Karpenko-Karego. Jest reżyserką filmów krótkometrażowych „Wolves” (2023) i „Who Is Kaya?” (2019). Pracowała w kanałach telewizyjnych, firmach producenckich i studiu filmowym Kyivtelefilm. Jest montażystką pełnometrażowych filmów dokumentalnych „Rezerwat Askania” (2019) Andrii Lytvynenko i „Roses. Film-Cabaret” (2021) Ireny Stetsenko. Ten ostatni miałyśmy przyjemność pokazywać w ramach wspólnego wydarzenia organizowanego wspólnie z Pawilonem w Poznaniu w 2022 roku. „Wszystko ma żyć” to pełnometrażowy debiut Tetiany, za który wspólnie ze współreżyserem filmu Andrii Lytvynenko otrzymali nagrodę Millennium Docs Against Gravity Industry.


64. Krakowski Festiwal Filmowy odbędzie się stacjonarnie w Krakowie i online w terminach: 〰 26.05-02.06.2024 - Kraków 〰 02.06-16.06.2024 - online

Comments


bottom of page