top of page
  • Zdjęcie autoraherdocs

Przedpremierowy pokaz "Feminizm WTF"Zapraszamy na pokaz zapowiadający HER Docs Forum! Po dwóch świetnie przyjętych edycjach festiwalu HER Docs, który skupia się na twórczości filmowej kobiet, czas na przegląd najnowszego kina dokumentalnego kobiet - w tym roku pod hasłem: ZAANGAŻOWANE SPOJRZENIE. Zapowiedzią wydarzenia, które odbędzie się w dniach 13-17.09. w Warszawie jest open’erowy, przedpremierowy pokaz filmu “Feminizm WTF” Kathariny Mückstein.

✼ Gdzie: kino open’erowe przed wejściem do Kinoteki PKiN ✼ Kiedy: wtorek, 29.08, godz. 21:00 ✼ Wstęp wolny ✼ Film dostępny będzie w polskiej i angielskiej wersji językowej.

“Feminizm WTF” - czyli wszystko, co chcesz wiedzieć o feminizmie, ale boisz się zapytać! 😊 Austriacka reżyserka i scenarzystka Katharina Mückstein postanowiła stworzyć filmową pigułkę wiedzy o współczesnym ruchu feministycznym (albo raczej: wielu ruchach feministycznych) w popowej, intensywnej wizualnie formie. Od prostego (i podchwytliwego) eksperymentu z podziałem na różowe i niebieskie ubranka dla dzieci, po otwierające oczy wypowiedzi ekspertek z zakresu socjologii, biologii, seksuologii i politologii, twórczyni filmu odkrywa przed nami abecadło feministycznych myśli. Mückstein umieszcza ekspertki w starannie zaaranżowanych, kolorowych przestrzeniach - już sama scenografia ilustruje odchodzenie od genderowej binarności. Ich wypowiedzi uzupełniają queerowe taneczne sceny i kampowa choreografia.


Tegoroczne HER Docs Forum to wydarzenie łączące profesjonalistki aktywne w świecie zaangażowanego społecznie filmu dokumentalnego, które odbędzie się 13-17 września 2023 roku w Warszawie. W bogatym i różnorodnym programie wydarzenia znajdzie się zarówno program adresowany do członkiń branży filmowej, jak i program publiczny skierowany do szerokiej publiczności w Warszawie.


Adresowany do szerokiej widowni program publiczny HER Docs Forum obejmie m.in.: projekcje filmowe odbywające się w warszawskiej Kinotece, towarzyszące im rozmowy z zaproszonymi gościniami i gośćmi oraz spotkania z zagranicznymi i polskimi twórczyniami, warsztaty z feministycznego spojrzenia na film, czy program edukacji dla młodej publiczności obejmujący warsztaty tworzenia filmów dokumentalnych oraz projekcję i spotkanie wokół edukacji klimatycznej. Forum otworzy slam poetycki z udziałem warszawskiej sceny artystycznej.


Na wszystkie wydarzenia odbywające się w ramach HER Docs Forum wstęp będzie wolny.


Program HER Docs Forum znajdziecie już wkrótce na: www.herdocs.pl

www.facebook.com/herdocs

www.instagram.com/herdocs/

www.goethe.de/ins/pl/pl/sta/war.html

https://www.institutfrancais.pl/

___


Projekt HER Docs Forum realizowany jest w ramach Francusko-Niemieckiego Funduszu Kultury (Fonds Culturel Franco-Allemand / Deutsch-Französischer Kulturfonds). Fundusz ​​powstał w 2003 roku z okazji 40. rocznicy podpisania Traktatu Elizejskiego i promuje niemiecko-francuską współpracę przy projektach kulturalnych i artystycznych w krajach trzecich, stymulując globalną wymianę międzykulturową.


Organizator(k)ami HER Docs Forum są: Goethe-Institut w Warszawie, Instytut Francuski w Polsce oraz Fundacja HER Docs.

Projekt współfinansują: miasto stołeczne Warszawa, Francusko-Niemiecki Fundusz Kultury oraz Fundacja im. Heinricha Bölla w Warszawie, Austriackie Forum Kultury, Ambasada Szwajcarii w Polsce, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Mazovia Warsaw Film Commission Partnerstwa: Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy, Międzynarodowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS, Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Kinoteka PKiN, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Solidarny Dom Kultury “Słonecznik”, Stowarzyszenie Kobiety Filmu, Szkoła Filmowa w Łodzi, Crew United, KIPA Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych, Documentary Association of Europe (DAE), FIFDH, Northern Lights Film Festival, Belarusian Independent Film Academy, VODBLISK, Progresja, Klub SPATiF, Otwarty Jazdów Matronaty: Vogue Polska, PISMO. Magazyn opinii, Radio 357, KMAG, Filmawka, Polish Docs, Czasopismo EKRANy, Notes na 6 Tygodni, Architektura & Biznes

bottom of page