• herdocs

Ruszyły zgłoszenia na HER development - warsztaty dla dokumentalistek na festiwalu HER Docs!

HER Docs Film Festival i Mazovia Warsaw Film Commission zapraszają na HER development - drugą edycję warsztatów dla twórczyń filmów dokumentalnych, która odbędzie się 22.10.2021 w Warszawie w ramach 2. HER Docs Film Festival 2021.


Do udziału w warsztatach zapraszamy reżyserki realizujące pierwszy lub drugi film dokumentalny (średnio- lub pełnometrażowy). Projekt powinien znajdować się na etapie rozwoju lub wczesnej produkcji.


Warsztaty poprowadzą producentka Anna Wydra oraz ekspertka w zakresie komunikacji, marketingu i budowania publiczności (Audience Design) Joanna Solecka. W trakcie warsztatu poruszone zostaną kwestie rozpoznawania potencjału projektu, identyfikowania i budowania widowni filmu, pozycjonowania filmu oraz siebie na rynku. Uczestniczki otrzymają również niezbędne informacje oraz wsparcie w zakresie rozwoju, możliwości finansowania i dystrybucji swoich projektów na lokalnym i międzynarodowym rynku.


Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak liczba miejsc ograniczona. Na zgłoszenia czekamy pod adresem marta@herdocs.pl do 10.10 2021. O wynikach poinformujemy drogą mailową najpóźniej do 15.10.2021.


Zgłoszenie w formie pliku PDF powinno zawierać:

* imię, nazwisko, adres mailowy, telefon,

* krótką biografię i filmografię,

* logline (1-2 zdania streszczające film),

* opis filmu (1-2 strony),

* eksplikację reżyserską (max. 1 strona ),

* list motywacyjny zawierający krótki opis fazy w jakiej znajduje się projekt i jego najważniejszych potrzeb, (max. 1 strona),

* jeśli tylko są dostępne - materiały wideo (teaser, trailer, fragmenty/sceny z filmu) - materiał powinien być dostępny w linku Vimeo i nie przekraczać łącznie 10 minut).


PROWADZĄCE ANNA WYDRA Założycielka i szefowa Otter Films – warszawskiej firmy produkcyjnej, koncentrującej się na artystycznych fabułach i filmach dokumentalnych. Większość realizowanych projektów to koprodukcje międzynarodowe. Wraz z reżyserem Bartkiem Konopką otrzymała nominację do Oscara za film dokumentalny „Królik po berlińsku”. Jest producentką lub koproducentką licznych, uznanych przez krytyków i publiczność filmów dokumentalnych: „6 kroków” Bartosza Dombrowskiego, „Deep Love” Jana P. Matuszyńskiego, „Efektu Domina” Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego, „Sztuki znikania” Bartka Konopki i Piotra Rosołowskiego oraz „Komunii” Anny Zameckiej (film otrzymał m.in.  Europejską Nagrodę Filmową i Orła). Fabuła „Zud” Marty Minorowicz miała swoją premierę na Berlinale, a „Ayka” Sergeya Dvortsevoya została nominowana do Złotej Palmy na festiwalu w Cannes (Złota Palma za najlepszą rolę żeńską). Anna Wydra współpracuje z wieloma programami edukacyjnymi w tym IMPAKT, DocLabPoland, Emerging Producers oraz jest członkinią Polskiej i Europejskiej Akademii Filmowej. JOANNA SOLECKA Strateg komunikacji i marketingu dla producentów i instytucji z pola kultury, filmu i edukacji. Ekspertka w zakresie budowania publiczności (Audience Design). Producentka kreatywna krótkich metraży i filmów dokumentalnych. Wykładowczyni polskich i międzynarodowych programów szkoleniowych dla profesjonalistów filmowych takich jak CIRCLE Women Doc Accelerator, Torino Film Lab, Impakt, Norweska Szkoła Filmowa, Szkoła A. Wajdy, PWSTViT w Łodzi. Członkini Rady Doradczej przy Documentary Association of Europe. Na początku kariery związana z Wajda Studio i Szkołą A. Wajdy, gdzie była odpowiedzialna m in. za rebranding obu marek oraz kampanie promocyjno-dystrybucyjne dla produkcji filmowych oraz programów edukacyjnych, w tym za kampanie oscarowe dla filmów „Królik po berlińsku“ (nominacja w kategorii Documentary Short Subject w 2009 r) oraz dla „Joanny“ (nominacja w kategorii Documentary Short Subject w 2015 r). Obecnie zarządza warszawskim oddziałem międzynarodowej agencji specjalizującej się w marketingu filmowym Alphapanda, opracowującej strategie marketingowe oraz kampanie w mediach społecznościowych dla branży filmowej. Klientami Alphapandy są najwięksi dystrybutorzy jak 20th Century Fox czy Warner Bros, Europejska Akademia Filmowa, agenci sprzedaży i producenci. Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/391031179167954