top of page
  • Zdjęcie autoraherdocs

Zgłoś film na HER Docs Forum!

OPEN CALL: RUSZYŁY ZGŁOSZENIA NA SHOWCASE POLSKICH FILMÓW KRÓTKOMETRAŻOWYCH AUTORSTWA KOBIET PODCZAS HER DOCS FORUM 2024


HER Docs Forum - forum kina dokumentalnego kobiet to wydarzenie, którego celem jest wsparcie kobiet aktywnych w świecie filmu dokumentalnego, ze szczególnym naciskiem na kino społecznie zaangażowane oraz budowanie pomostów między środowiskami filmowczyń zajmujących się zaangażowanym społecznie filmem dokumentalnym na świecie. 


W ramach części publicznej Forum w warszawskiej Kinotece odbędzie się showcase najnowszych polskich krótkometrażowych filmów dokumentalnych autorstwa kobiet.


Zapraszamy wszystkie filmowczynie dokumentalne i eksperymentalne, animatorki i wideoartystki do zgłaszania filmów, które powstały nie wcześniej niż w 2022 roku.


Szczegółowe informacje znajdują się w formularzu zgłoszeniowym: https://tiny.pl/d56dw


Termin nadsyłania formularzy zgłoszeniowych: 10 lipca 2024 roku. 


Zgłoszenie filmu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu: www.herdocs.pl/regulamin


Pierwsza edycja HER Docs Forum powstała w 2023 roku w ramach Niemiecko-Francuskiego Funduszu Kultury we współpracy z Goethe-Institut w Warszawie i Instytutem Francuskim w Polsce przy wsparciu miasta stołecznego Warszawa. 


Druga edycja HER Docs Forum powstaje przy wsparciu: Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Goethe-Institut w Warszawie, Ambasady Królestwa Niderlandów, Mazovia Warsaw Film Commission.

Partnerstwa: Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy, Kinoteka PKiN.


_______________


HER Docs Forum jest organizowane przez Fundację HER Docs - fundację non-profit działającą od 2019 roku w świecie filmu dokumentalnego, kultury i sztuki. Misją Fundacji HER Docs jest popularyzacja twórczości filmowej (głównie dokumentalnej) kobiet, promowanie kreatywności kobiet oraz wzmacnianie pozycji i wspieranie kobiet i dziewcząt.


Oprócz szeroko rozumianego wspierania i promocji twórczości filmowej kobiet, jednym z głównych celów Fundacji jest edukacja poprzez film dokumentalny, ze szczególnym uwzględnieniem młodszej widowni. 


Do najważniejszych projektów organizowanych przez Fundację HER Docs należą: HER Docs Film Festival – międzynarodowy festiwal filmowy prezentujący szeroką twórczość kobiet w zakresie filmu dokumentalnego oraz HER Docs Forum – wydarzenie dedykowane kobietom zajmującym się zawodowo filmem dokumentalnym. Fundacja prowadzi także aktywną działalność przez cały rok, organizując pokazy stacjonarne i internetowe, dyskusje z zaproszonymi gościniami i gośćmi, spotkania z twórczyniami, warsztaty, wystawy, a także promując za granicą twórczość dokumentalistek z Polski.

Comentarios


bottom of page