top of page

Powrót Kate Nash

reż. Amy Goldstein / USA / 2018 / 89 min. / warszawska premiera

Sekcja: Sztuka

TWÓRCY

Reżyseria: Amy Goldstein

Zdjęcia: Amy Goldstein, Lee Jones, Mitch Arens, Nick Kane

Montaż: Caitlin Dixon, Troy Takaki

Dźwięk: Anouchka van Riel

Muzyka: Kate Nash

Producenci/tki: Anouchka van Riel, Amy Goldstein

Produkcja: Span Productions

Właściciel praw: Wide House (świat), Submarine Entertainment (USA)

Język: angielski

 

www.facebook.com/katenashfilm

OPIS

„To dla mnie kwestia życia i śmierci, ponieważ tworzenie muzyki utrzymuje mnie przy życiu. A kariera w przemyśle muzycznym prawie mnie zabiła”, mówi brytyjska piosenkarka i autorka piosenek Kate Nash. Zdominowany przez białych mężczyzn przemysł muzyczny świetnie na niej zarobił, po czym „przetrawił” i porzucił, gdy tylko zaczęła tworzyć muzykę na własnych warunkach. W filmie obserwujemy, jak Nash samodzielnie finansuje swój trzeci album, organizuje udane tournee po świecie i przenosi się do Los Angeles, gdzie próbuje swoich sił jako aktorka. Nie przewiduje jednak, że nawet ludzie, którym ufała, mogą zadać jej cios w plecy. Nakręcony na przestrzeni kilku lat „Powrót Kate Nash” to kolaż pamiętników wideo, sesji nagraniowych i występów scenicznych. Wyłania się z niego intymny portret kobiety, która stara się pogodzić bycie niezależną artystką i bizneswoman pokazując innym kobietom, że mogą żyć i tworzyć na własnych warunkach.

Krakowski Festiwal Filmowy poleca
 

4.jpg

FESTIWALE I NAGRODY

IDFA - International Documentary Film Festival Amsterdam, Los Angeles Film Festival, DOK.fest München, Sheffield Doc/Fest, ZagrebDox, DOC NYC, Cleveland International Film Festival, Krakowski Festiwal Filmowy, Soundtrack Cologne, IN-EDIT International Documentary Film Festival, Salem Film Fest

AMY GOLDSTEIN

Director_KNutg_AMY_GOLDSTEIN_small.jpg

Amy Goldstein jest reżyserką, producentką i scenarzystką wideoklipów (m.in. „Downtown Train” Roda Stewarta), seriali telewizyjnych (dla HBO, FOX, CBS, Showtime, MTV), filmów pełnometrażowych („The Silencer”, „Check under the Hood”, „The Hooping Life”) oraz seriali internetowych („Self-Made Men” dla ITVS). Wyreżyserowała wielokrotnie nagradzaną komedię „East of A” z Rashidą Jones, o nietypowej rodzinie, które zmaga się z wyzwaniem wychowywania dziecka z wirusem HIV. Jej filmy były pokazywane na międzynarodowych festiwalach filmowych, m.in. w Toronto („Because of Dawn”) czy Berlinie („Commercial for Murder”).

GALERIA

bottom of page