top of page

Zorganizować (nie)możliwe

reż. Carme Gomila, Tonina Matamalas / Hiszpania / 2017 / 14 min. / polska premiera

Sekcja: Lepsze jutro?

Seanse: Piątek, 6 marca 21:00 / Sobota 7 marca 15:00

Film wyświetlany w ramach projekcji filmu "Historia pewnych majtek, czyli skąd się biorą ubrania"

TWÓRCY

Reżyseria:  Carme Gomila, Tonina Matamalas

Scenariusz: Carme Gomila, Tonina Matamalas, Las Kellys 

Animacja: Tonina Matamalas, Mará­a Berzosa, Katu Huidobro, Donata Schmidt-Werther

Zdjęcia: Carme Gomila, Tonina Matamalas

Montaż:  Carme Gomila

Dźwięk: Aurora Bauzá

Muzyka: Aurora Bauzá

Producenci/tki: Carme Gomila, Tonina Matamalas
 

Właściciel praw: Carme Gomila, Tonina Matamalas

Język: hiszpański
 

https://www.facebook.com/OrganizarLoImposible/

OPIS

„Las Kellys”, hiszpański związek pokojówek hotelowych niepowiązany z  największymi związkami, walczy o poprawę warunków pracy i nadania mocy sprawczej kobietom znajdującym się w potrzasku niepewnego rynku pracy wykonywanej przez kobiety. W ciągu 15 minut, podczas których kobiety muszą posprzątać pokój, obserwujemy jak kwestie, takie jak niepewność zatrudnienia, silna feminizacja „niewidzialnych” zawodów, zdrowie i opieka medyczna, polityka turystyczna, migracja, organizacja i funkcjonowanie społeczności splatają się ze sobą, tworząc złożoną rzeczywistość, z jaką muszą się mierzyć pokojówki.

FESTIWALE I NAGRODY

Festival de Málaga (Biznaga de plata), London Feminist Film Festival (Najlepszy film krótkometrażowy), Festival Audiovisual de los Montes de Maria (Nagroda “Cinta de sueños”), MICGénero, L’Alternativa - Barcelona Independent Film Festival, Glasgow Short Film Festival, Globale Film Festival Berlin, Furora Film Festival, REX Animation Film Festival, Leeds International Film Festival, Artículo 31 Film Fest (Wyróżnienie Specjalne), VIS Vienna Short

CARME GOMILA & TONINA MATAMALAS

ToninaMatamalas_CarmeGomila.jpg

Carme Gomila urodziła się w Maó, na Minorce 1987 roku. Zdobyła dyplom na wydziale filmu i dokumentalistyki, w 2010 roku ukończyła studia na uniwersytecie w Barcelonie, w 2009 roku na uniwersytecie w Guadalajara w Meksyku, a w 2014 roku zdobyła tytuł magistra sztuk cyfrowych na Uniwersytecie Pompeu Fabra w Barcelonie. Obecnie tworzy realizacje wideo wykorzystywane w performansach i rozwija projekty poświęcone kreatywnym eksperymentom związanym z feminizmem i technologią. Jest członkinią feministycznej kooperatywy zajmującej się technikami audiowizualnymi „Cooperativa de Tècniques”, kolektywu tworzącego instalacje wizualne „Atzur” oraz Impremta Collectiva de Can Batlló, oddolnie zorganizowanej drukarni typograficznej w Barcelonie.

Tonina Matamalas urodziła się w Andratx, na Majorce w 1987 roku. Kształciła się na wydziale filmu i dokumentalistyki. W 2010 roku zdobyła dyplom na uniwersytecie w Barcelonie, a w 2008 roku - na Cooper Union University w Nowym Jorku. Obecnie zajmuje się ilustracją, komunikacją wizualną i animacją eksperymentalną. Jej ostatnie projekty to długoterminowy dokumentalny projekt rysunkowy dotyczący aborcji, wolności seksualnej i reprodukcyjnej oraz 90-minutowy film animowany z 2016 roku „1917 The real october”, wyreżyserowany przez Katrin Rothe.

GALERIA

bottom of page