top of page

Diana Kennedy - królowa meksykańskiej kuchni

reż. Elizabeth Carroll / USA / 2019 / 72 min. / polska premiera

Sekcja: Sztuka

TWÓRCY

Reżyseria: Elizabeth Carroll

Zdjęcia: Paul Mailman, Andrei Zakow

Montaż: Paul Lovelace, Jordan Schulkin

Dźwięk: Christopher Schneider, Rob Ballingall, Owen Shearer 

Muzyka: Dan Teicher, Graham Reynolds

Producenci/tki: Elizabeth Carroll, Dan Braun, David Koh, Gina Abatemarco

Produkcja: Honeywater Films, Submarine Deluxe

Właściciel praw: Dogwoof (świat), Submarine Entertainment (USA)

Język: angielski, hiszpański

 

https://dogwoofsales.com/nothingfancydianakennedy

OPIS

„Gotowanie może być bardzo terapeutyczne” mówi 92-letnia Diana Kennedy. Mimo bijącego od niej ciepła, daleko jej do stereotypu gotującej babci – jest uznaną szefową kuchni, autorką wielu programów telewizyjnych i książek kucharskich. Nie traci wigoru i sił do pracy, dzieląc się swoim ogromnym doświadczeniem. Diana poświęciła życie badaniu kuchni Meksyku, gdzie od ponad 50 lat mieszka na ekologicznej farmie. Elizabeth Carroll, reżyserce dokumentu, udaje się nie tylko stworzyć portret charyzmatycznej kobiety, która podsumowuje swoje życie i dorobek, ale także zapytać czy osoba z zewnątrz może naprawdę poznać inną kulturę oraz poruszyć kwestię związków jedzenia i medium filmowego. „Chcecie tworzyć dania, które robiły wasze babcie?” – Kennedy pyta młodych szefów i szefowe kuchni – „Trzeba było je nagrać gdy gotują!”. (Michał Matuszewski)

Partner:

KUKBUK_pl.jpg

FESTIWALE I NAGRODY

SXSW (Nagroda Specjalna Jury), Hot Docs Toronto, Tallinn Black Nights Film Festival, Melbourne International Film Festival, DOC NYC, DocAviv, Woodstock Film Festival, Sydney Film Festival, Melbourne International Film Festival, Raindance Film Festival

ELIZABETH CARROLL

Elizabeth_Carroll.jpg

Elizabeth Carroll studiowała film dokumentalny na Uniwersytecie San Francisco u nominowanego do Oscara® i poznanego już na festiwalu w Sundance Sama Greena. W 2013 roku założyła firmę Honeywater Films, aby produkować historie o jedzeniu. Jest reżyserką materiałów filmowych dla „The New York Times”. Żyje na nowojorskim Brooklynie.

GALERIA

bottom of page