top of page

Pająk

Reż. Ceylan Özgün Özçelik / Turcja / 2020 / 5 min. / polska premiera

bilet.jpeg
web.jpeg

Reżyseria: Ceylan Özgün Özçelik
Zdjęcia: Gözde Koyuncu
Montaż: Selda Taşkın
Dźwięk: Fatih Rağbet, Eli Haligua
Muzyka: Ekin Fil
Producentka: Armağan Lale
Produkcja: Filmada
Właściciel praw: Ceylan Özgün Özçelik
Język: turecki

TWÓRCZYNIE I TWÓRCY

Trochę symfonia miejska, a trochę opowieść więzienna. W kakofonii dźwięków, wśród krzyczących nagłówków i postrzępionych wyrywków z gazet, kamera sunie wzdłuż murów, wygląda przez pociemniałe, brudne okna, drga i obraca się pomiędzy neonami. Zatrzymuje się też co rusz na wystawach pełnych dziecięcych zabawek, i wychwytuje wizerunki mężczyzn na wielkoformatowych reklamach. Opowieść o przemocy domowej z perspektywy kobiety, kiedy już jest „po wszystkim”. (Klara Cykorz)

FESTIWALE I NAGRODY

DokuFest - International Documentary and Short Film Festival, İzmir International Short Film Fest (Najlepszy Film Eksperymentalny), RIDM - Montreal International Documentary Festival, IFSAK National Short Film Fest (Najlepszy Film Eksperymentalny), Akbank Short Film Fest

REŻYSERKA

Lan_You_Director photo.jpg

Ceylan Özgün Özçelik
Mieszkająca w Stambule twórczyni filmowa. Ukończyła prawo na Uniwersytecie Marmara. W latach 2003-2015 pracowała jako producentka programów kulturalno-artystycznych dla radia i telewizji. Jej debiut fabularny, „Inflame”, miał premierę na Berlinale w ramach sekcji Panorama Special i zdobył nagrodę Gamechanger Award na festiwalu SXSW w 2017 r. Była artystką-rezydentką Medienboard i stypendystką SFFILM ze swoim nowym projektem.

GALERIA

MOTHER_CHILD_STILL00_small.jpg
MOTHER_CHILD_STILL00_small.jpg
MOTHER_CHILD_STILL00_small.jpg

ORGANIZACJE PARTNERSKIE

Red Stains
Red Stains
Red Stains
bottom of page