top of page

Okres godowy

reż. Lina Maria Mannheimer / Szwecja / 2019 / 83 min. / warszawska premiera

Sekcja: Seks

TWÓRCY

Reżyseria: Lina Maria Mannheimer

Scenariusz: Lina Maria Mannheimer, Naomi Carter, Edvin Kempe

Zdjęcia: Naomi Carter, Edvin Kempe

Montaż: Simon Calgren

Dźwięk: Jacques Pedersen

Muzyka: Simon Lundgren, Rasmus Thord

Producenci/tki: Mathilde Dedye, Isabella Rodriguez

Produkcja: French Quartier Film, Sveriges Television AB-SVT, Film i Vast, Kristiine Barfood Film, Mannheimer Produktion

Właściciel praw: Film Republic

Język: szwedzki

 

https://filmrepublic.biz/films/mating/ 

OPIS

Millenialsi kochają inaczej – inaczej niż starsi? Tej historii nie można zbyć wzruszeniem ramion. Czy to, że bohaterowie w ciągu ośmiu dni wymieniają trzy tysiące wiadomości, oznacza, że współczesne romanse diametralnie różnią się od tych sprzed dekad? Reżyserka Lina Maria Mannheimer wykazała się nadzwyczajną pokorą – znalazła dwie młode osoby umawiające się na internetowe randki i zobowiązała je do nagrywania wszystkiego, co przeżywają. Podążyła za Naomi i Edvinem, cokolwiek się wydarzy. Choć nigdy ich nie spotkała w realu, była z kamerą tak blisko jak nigdy, dzięki czemu powstała niebywale naturalna opowieść. To dowód wielkiego zaufania bohaterów do reżyserki, a zwłaszcza do nas, widzów. To nie reality show z Tindera, lecz rejestracja pierwszego okresu związku, gdy człowiek budzi się i zasypia z myślą o ukochanej osobie. Dziewczyna i chłopak zupełnie inaczej widzą tę relację – zupełnie na przekór stereotypom. Chciałoby się, żeby żyli długo i szczęśliwie. (Adriana Prodeus)

Podziękowania za wsparcie dla Stowarzyszenia Nowe Horyzonty.

FESTIWALE I NAGRODY

CPH:DOX (Wyróżnienie Specjalne), Nordic International Film Festival, Nordisk Panorama, International Human Rights Documentary Film Festival Docudays UA,  Göteborg Film Festival, DOCVILLE - Documentary Film Festival Leuven, Noordelijk Film Festival, Tempo dokumentärfestival, Biografilm Festival, Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty

LINA MARIA MANNHEIMER

Lina Mannheimer_04_sv.jpg

Lina Mannheimer pracowała z reżyserem Gilles’em Bourdos oraz w firmie produkcyjnej Salty Features, mającej swoją siedzibę w Nowym Jorku. W 2010 roku wyreżyserowała krótki film „The Contract”, przedstawiający spojrzenie na świat Catherine Robbe-Grillet. Film miał premierę na festiwalu IDFA w Amsterdamie w 2010 roku i do tej pory jest pokazywany na różnych festiwalach na całym świecie. „The Ceremony” jest pełnometrażowym debiutem Mannheimer. Jej kolejny film, „Okres godowy” z 2019 roku, został pokazany w sekcji konkursowej na festiwalu filmowym w Göteborgu.

GALERIA

bottom of page