top of page

ON ONA JA

reż. Carlotta Kittel / Niemcy / 2018 / 88 min. / polska premiera

Sekcja: HERstorie

TWÓRCY

Reżyseria: Carlotta Kittel 

Zdjęcia: Andac Karabeyoglu

Montaż: Andrea Herda Muñoz, Carlotta Kittel

Dźwięk: Luise Hofmann

Producenci/tki: Isabell Wackers

Produkcja: Filmuniversität Babelsberg KONRAD WOLF
 

Właściciel praw: Filmuniversität Babelsberg KONRAD WOLF

Język: niemiecki

 

https://facebook.com/ER.SIE.ICH.Film/ 

OPIS

Kino terapeutyczne, czyli tworzące przestrzeń do zaistnienia relacji, która inaczej nie byłaby możliwa. Angela i Chrystian poznali się w 1986 roku i mają dziecko. Czy tylko tyle ich łączy? Czy kiedykolwiek kochali się? Czy stanowili prawdziwą parę? Carlotta Kittel, ich córka, wchodząc niejako w rolę terapeutki wyposażanej w kamerę i laptopa, przeprowadza z każdym z nich z osobna serię szczerych do bólu rozmów. Konfrontuje ich potem z wypowiedziami drugiej strony, tworząc studium rozpadu związku dwojga ludzi, którym nie miało prawa się udać. „ON ONA JA” to film o rozmowie, która nigdy się nie wydarzyła.

Partnerzy:

logo_goethe_institut_2.png
logo_ofemin.png

FESTIWALE I NAGRODY

Film Festival Max Ophüls Preis, DOK.fest München, Nonfiktionale Bad Aibling, Achtung Berlin (Nagroda Jury Ekumenicznego), dokumentarfilmwoche hamburg, dokfilmwoche Berlin-Kreuzberg, Antenna Documentary Film Festival, Doc L.A. – Los Angeles Documentary Film Festival Hollywood (Złoto dla Najlepszego filmu studenckiego), Astra Film Festival Sibiu, Filmfestival Murnau, Filmtage Friedrichshafen

CARLOTTA KITTEL

Photo_CarlottaKittel_BW_4x3.jpg

Carlotta Kittel urodziła się w 1988 roku w Berlinie. Studiowała montaż na Filmuniversität Babelsberg KONRAD WOLF. Spędziła rok w Szkole Filmowej w Łodzi szlifując warsztat jako montażystka i studiując tajniki reżyserii. Ukończyła również studia podyplomowe na Filmuniversität Babelsberg KONRAD WOLF w 2016 roku. Od 2013 roku pracuje jako niezależna montażystka przy niemieckich i międzynarodowych produkcjach filmowych, m.in. przy filmie „Die Mitte der Welt" („Center of My World") Jakoba M. Erwa z 2015 roku. Jest członkinią Niemieckiego Stowarzyszenia Montażystów BFS. „ON ONA JA” jest jej debiutem reżyserskim. 

GALERIA

bottom of page