top of page

sexinsitu

Martyna Miller / Polska / 2019 / 23 min.

Sekcja: Sztuka

TWÓRCY

Reżyseria, scenariusz, zdjęcia, montaż, dźwięk, muzyka: Martyna Miller

Występują: Jakub Bolewski, Dobrawa Borkała, Paco Croket, Anti Gonna, Ignacy Hryniewicz, Edka Jarząb, Dylan Kerr, Aleksandra Kluczyk, Katarzyna Korytowska, Marta Malikowska, Elan Mehl, Anastazja Pataridze, Michał Perła, Jerzy Ryll, Piotr Sędkowski, Anka Stankiewicz, Marta Zdanowicz, Rafał Żarski

Producenci/tki: Martyna Miller

Produkcja: Dream Adoption Society, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu
 

Właściciel praw: Martyna Miller

Język: bez dialogów

www.martynamiller.com  

OPIS

„sexinsitu” to projekt, który ma na celu tworzenie i rozwijanie nowej seksualnej wizualności, przywracając jej żywy wymiar. Odrzuca on pornograficzną estetykę i obrazy przedstawiające seks jako towar, mające zadowolić widzów. Zamiast tego powstają obrazy, które umieszczają seksualność w sferze emocji, bliskości i relacji. Nagrania powstałe w ramach projektu nie ukazują scen seksu, są fizycznym odtworzeniem poszczególnych wspomnień związanych z doświadczeniem seksualnym uczestników, przedstawionych przez nich indywidualnie.
Pojedyncze ciało umieszczone w przestrzeni, bez partnera, przywołujące wspólne wspomnienia prowokuje pytania o odpowiedzialność i przyjemność, jak również o rolę i funkcję ciała, umysłu i pamięci podczas doświadczania przyjemności, kochania i/lub budowania relacji. „sexinsitu” problematyzuje ludzką seksualność w kontekście filozoficznym, przedstawiając seks jako coś osobistego, ale nie prywatnego - stanowi próbę przywrócenia seksualności wymiaru społecznego.


Partnerzy:

logo_Muzeum_PL_wysokie_M_HQ_edited.png
znakASP.jpg
logo_podst_CZ-B.jpg

MARTYNA MILLER

Martyna Miller_photo_Paweł Śmiałek.jpg

Artystka interdyscyplinarna, reżyserka i antropolożka. Studiowała w Warszawie i Sarajewie, obecnie przygotowuje doktorat na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Współzałożycielka duetów Polanki i PDP, założycielka kolektywu TYNA. Od 2017 roku stoi na czele projektu DOMIE w Poznaniu, eksperymentalnego kolektywu działającego na pograniczu sztuki, architektury i nauk społecznych. W swoich projektach, poruszających się w przestrzeni pamięci i ciała, sięga po alternatywne metody komunikacji, możliwości współczesnej transgresji i przechowywania wiedzy. Porusza się na polu sztuk wideo, performansu i dźwięku. Jej prace często tworzą cykle, kolekcje, gesty, fragmenty szerszego konceptu. Od 2016 roku pracuje nad projektem „sexinsitu”, opierającym się na dokumentacji solowego odtwarzania wspomnień seksualnych różnych osób.

GALERIA

bottom of page