top of page

Shooting Stars

reż. Magda Jaroszewicz / Niemcy, Polska / 2019 / 17 min. / warszawska premiera

Sekcja: Nowe twarze

TWÓRCY

Reżyseria: Magda Jaroszewicz

Zdjęcia: Magda Jaroszewicz, Louis Marioth

Montaż: Paul Groebel

Dźwięk: Louis Marioth

Muzyka: Louis Marioth

Producenci/tki: Magda Jaroszewicz

Produkcja: Matata Studio
 

Właściciel praw: Magda Jaroszewicz

Język: bez dialogów
 

https://www.facebook.com/shortfilmshootingstars

OPIS

Migawki z sylwestrowej nocy przy najbardziej ruchliwej ulicy w Berlinie. Momentami nie wiemy jednak co tak naprawdę oglądamy. Czy beztroska zabawa zamienia się w uliczne zamieszki? Obrazy i dźwięki, które mają być zapisem wolności i szalonej zabawy, mogą także wzbudzać niepokój i strach. (Michał Matuszewski)

FESTIWALE I NAGRODY

Slamdance Film Festival (Wielka Nagroda Jury), Sao Paulo International Short Film Festival, Kurzfilmfestival Köln (II Nagroda Jury), Bucharest Short Film Festival, DokuBaku International Documentary Film Festival, Clermont-Ferrand International Short Film Festival, Findecoin Independent International Short Film Festival, Flatpack Festival, ONE SHOT International Short Film Festival Yerevan (Wyróżnienie Specjalne), Concorto Film Festival, Buenos Aires International Documentary Film Festival, Split Film Festival, VoxFeminae Festival, Lublin Film Festival

MAGDA JAROSZEWICZ

MagdaJaroszewicz25_small.jpg

Magda Jaroszewicz urodziła się w Warszawie w 1986. Ukończyła wiedzę o teatrze na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz reżyserię w Szkole Filmowej w Łodzi. Jej krótkometrażowe fabuły „The Death of a Czech Dog" (2011), „Wild Berries" (2016) i ostatni „Shooting Stars” (2019) były pokazywane i nagradzane na wielu festiwalach na całym świecie. Po ukończeniu szkoły filmowej przeniosła się do Berlina. Zajmowała się researchem i współreżyserowała polską część międzynarodowego dokumentu „24 Hours Europe" dla telewizji ARTE. Uczestniczka programu „Haus am See”. Jest też absolwentką Berlinale Talents, gdzie zaprezentowała swój projekt „Family Trip” wybrany do programu Script Station.

GALERIA

bottom of page