top of page

Sztuka i perwersja

reż. Beatrice Behn, René Gebhardt / Niemcy / 2019 / 72 min. / polska premiera

Sekcja: Seks

TWÓRCY

Reżyseria: Beatrice Behn, René Gebhardt

Zdjęcia: Beatrice Behn, René Gebhardt, Antje Wilms, Henriette Rodenwald

Montaż: Beatrice Behn, René Gebhardt 

Dźwięk: Linus Nickl

Muzyka: Georg Friedrich Haas

Producenci/tki: Beatrice Behn, René Gebhardt, współpraca producencka Beth Powell

Właściciel praw: Limonero Films, Beatrice Behn i René Gebhardt (festiwale)

Język: angielski, niemiecki

 

https://artistandpervert.com

OPIS

Ona – afroamerykańska edukatorka seksualna, działaczka feministyczna i performerka. On – prawdopodobnie najważniejszy żyjący kompozytor muzyki symfonicznej, potomek nazistów, zadeklarowany feminista. Tworzą bardzo udane małżeństwo, w którym oboje są szczęśliwi, jednak relacje władzy w ich związku nie rozkładają się równo. Georg Friedrich Haas i Mollena Williams-Haas przyjmują rolę pana i niewolnicy. Film, który idzie pod prąd wielu przyzwyczajeniom i stereotypom wprowadzając perspektywę kink. Czy można łączyć potrzebę dominacji w relacji z lewicowymi poglądami? Czy czarnoskóra kobieta może w związku pełnić rolę uległej? Dokument pokazuje życie bohaterów zawieszone między perwersją, sztuką, miłością i radykalnym samostanowieniem.

Partner:

logo_goethe_institut_2.png

FESTIWALE I NAGRODY

Hot Docs Toronto, DOC NYC, Thessaloniki Documentary Festival, Raindance Film Festival, Durban International Film Festival, DocPoint - Helsinki Documentary Film Festival, Buenos Aires Film Festival, SF DocFest, Holland Festival

BEATRICE BEHN & RENÉ GEBHARDT

Directors_TheArtist_ThePervert.jpg

Beatrice Behn jest niezależną krytyczką filmową z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem oraz redaktorką naczelną i starszą krytyczką największego niemieckiego czasopisma filmowego Kino-Zeit, poświęconego niezależnemu i arthouse’owemu kinu. Mieszka w Berlinie. Wkrótce Beatrice ukończy również filmoznawstwo na Wolnym Uniwersytecie Berlińskim. W polu jej zainteresowań znajduję się kino gatunkowe, ciało i gender oraz film feministyczny. “Sztuka i perwersja” jest jej pierwszym dokumentem pełnometrażowym. 

René Gebhardt jest niemieckim reżyserem, designerem i filmowcem. Zdobył liczne międzynarodowe i krajowe nagrody jako dyrektor artystyczny, m.in. innymi dziesięć Lwów na Cannes Lions International Festival of Creativity. „Sztuka i perwersja” jest jego pierwszym pełnometrażowym filmem dokumentalnym. 

GALERIA

bottom of page