top of page

Sztuki piękne

Jana Shostak, Jakub Jasiukiewicz / Polska / 2020 / 9 min. / polska premiera 

Sekcja: Sztuka

TWÓRCY

Reżyseria: Jana Shostak, Jakub Jasiukiewicz

Scenariusz: Jana Shostak, Jakub Jasiukiewicz

Zdjęcia: Jakub Jasiukiewicz

Producenci/tki: Włodzimierz Niderhaus

Produkcja: WFDiF

Właściciel praw: WFDiF

Język: polski
 

www.misspolonii.pl

OPIS

Młoda aktywistka szukając sposobu na przeciwstawienie się patriarchalnemu porządkowi świata, wnika do świata konkursów piękności. Czy uda jej się rozpocząć rebelię zanim ten system ją skorumpuje? Na festiwalu prezentujemy fragment pełnometrażowej komedii dokumentalnej „Miss Polonii” (roboczy tytuł). Premiera jest zaplanowana na 100-lecie powstania konkursów miss na świecie w 2021 roku.

Partnerzy:

logo_Muzeum_PL_wysokie_M_HQ_edited.png
znakASP.jpg
logo_podst_CZ-B.jpg

JANA SHOSTAK & JAKUB JASIUKIEWICZ

duet_rez%2525CC%252587yserski_zdjecie_Ty

Duet Shostak/Jasiukiewicz współpracuje ze sobą od 2018 roku, realizując filmy, prace artystyczne i wystąpienia performatywne. W 2021 roku odbędzie się premiera ich wspólnie wyreżyserowanego filmu „Miss Polonii”.

Jana Shostak, ur. w 1993 r. w Grodnie. Doktorantka na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. 20 czerwca 2017 roku – w Światowy Dzień nowaka – obroniła pracę dyplomową w pracowni Mirosława Bałki na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Obrona odbyła się w warszawskiej galerii handlowej Złote Tarasy, w sklepie Saturn, na ponad 60 telewizorach. Jest laureatką m.in.: Nagrody Krytyków podczas wystawy Najlepsze Dyplomy ASP (2017), Nagrody Stowarzyszenia Autorów ZAiKS przyznawanej w ramach wystawy Coming Out (2017), Nagrody Prezydenta Miasta Słupska na Biennale Sztuki Młodych Rybie Oko (2017) czy Grand Prix konkursu Młode Wilki (2016).

Jakub Jasiukiewicz (ur. 1983) - absolwent Intermediów na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu (2008), gdzie w 2012 roku obronił doktorat. Adiunkt w Pracowni Kina Rozszerzonego UAP. Uczestnik ponad 70 wystaw zbiorowych i autor 9 indywidualnych. Stypendysta Visegrad Fund (2009), Akademie Schloss Solitude (2010) i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2010). Współpracuje z warszawską Rodriguez Gallery.

GALERIA

bottom of page