top of page

The Vibrant Village

reż. Weronika Jurkiewicz / Polska, Węgry / 2019 / 7 min. / warszawska premiera

Sekcja: Nowe twarze

TWÓRCY

Reżyseria: Weronika Jurkiewicz

Scenariusz: Weronika Jurkiewicz

Zdjęcia: André Cruz

Montaż: Weronika Jurkiewicz

Dźwięk: Adam Wojtaś

Producenci/tki: Weronika Jurkiewicz

Produkcja: Uniwersytet Teatru i Sztuki Filmowej w Budapeszcie, DocNomads
 

Właściciel praw: Weronika Jurkiewicz

Język: bez dialogów
 

http://www.polishdocs.pl/pl/filmy/ukonczone/2083/the_vibrant_village

OPIS

Börcs to niewielka wioska w północno-zachodnich Węgrzech, która nie wyróżnia się niczym szczególnym - za wyjątkiem znajdującej się tam fabryki wibratorów. Wiele kobiet z Börcs znalazło w niej pracę. Podczas gdy one produkują wibrujące cacka z fioletowego lub różowego silikonu, mężczyźni ze wsi spędzają samotnie czas w smętnym barze sportowym.

FESTIWALE I NAGRODY

Sheffield Doc/Fest, Women Make Waves Film Festival,  Międzynarodowy Festiwal Filmowy Etiuda&Anima, FrontDoc International Documentary Festival, Austin Polish Film Festival (Najlepszy nieanimowany film krótkometrażowy), FIPADOC - Festival International Documentaire, DokuFest, Feminnale of Contemporary Art, Luksuz Film Festival 

WERONIKA JURKIEWICZ

W.Jurkiewicz_headshot.jpg

Weronika Jurkiewicz jest autorką scenariuszy, reżyserką i producentką, której prace skupiają się na intymnych, lokalnych historiach. Z tej perspektywy podejmuje próbę komentarza na temat większych zagadnień społecznych, dotykających najczęściej tematów traumy, gender czy polityki. Absolwentka programu DocNomads European Joint Masters Program in Documentary Filmmaking oraz programu dwustronnego pomiędzy Sciences Po w Paryżu i nowojorskim Uniwersytetem Columbia. „The Vibrant Village” jest jej debiutem filmowym.

GALERIA

bottom of page