top of page
Spotkanie z Manon Turiną i François Marquesem

Rozmowa z duetem reżyserskim po pokazie filmu „W poszukiwaniu zielonych miast”

location-icon-transparent-background-5.jpeg

14.09.2023 godz. 18:00 Kinoteka

Zapraszamy na rozmowę z 𝐌𝐚𝐧𝐨𝐧 𝐓𝐮𝐫𝐢𝐧𝐚̨ 𝐢 𝐅𝐫𝐚𝐧𝐜̧𝐨𝐢𝐬 𝐌𝐚𝐫𝐪𝐮𝐞𝐬𝐞𝐦, duetem reżyserskim filmu „W poszukiwaniu zielonych miast” po projekcji.

Jak mogłyby wyglądać zielone miasta przyszłości? Odpowiedzi jest wiele, a z tego przystępnego i optymistycznego filmu-podróży wynika, że można skutecznie opowiadać o zmianach analizując możliwe rozwiązania, a nie tylko skupiając się na problemach. Reżyserka i reżyser filmu Manon Turina i François Marques wychowali się w Tuluzie, a potem przez lata pracowali w Londynie. Przedstawiają się jako para mieszczuchów. Po doświadczeniu zamknięcia w trakcie pandemii ruszają w podróż: udają się m.in. do Meksyku, Chicago, Zurychu, Paryża, Berlina i Mediolanu w poszukiwaniu nowych sposobów myślenia o życiu w mieście. Ich podróż wiedzie przez pracownie architektoniczne, działki, ogrody na dachach i szklarnie, a towarzyszą jej rozmowy z urbanist(k)ami, architekt(k)ami, aktywist(k)ami na rzecz zieleni miejskiej. Optymizm – żeby nie powiedzieć entuzjazm – reżyserskiej pary pozwala połączyć tradycję i doświadczenie z rozmachem futurystycznej wizji.

Rozmowę poprowadzi 𝐀𝐠𝐧𝐢𝐞𝐬𝐳𝐤𝐚 𝐊𝐨𝐰𝐚𝐥𝐬𝐤𝐚 - dziennikarki, autorka książki „Zielona Warszawa. Alternatywny przewodnik” oraz innych alternatywnych przewodników po Warszawie, w tym z cyklu „Zrób to w Warszawie!”, „Warszawa Warsaw”, „Letnisko. Subiektywny przewodnik po linii otwockiej”, ogrodniczka amatorka i działkowiczka.

ORGANIZACJE PARTNERSKIE

bottom of page