top of page
Warsztat empatyczny z Jaśminą Wójcik

Warsztat dotyczący praktyki artystycznej i reżyserskiej, ale przede wszystkim zaangażowania społecznego

location-icon-transparent-background-5.jpeg

17.09.2023 godz. 12:00 Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego, ul. Szpitalna 5/6

Reżyserka 𝐉𝐚𝐬́𝐦𝐢𝐧𝐚 𝐖𝐨́𝐣𝐜𝐢𝐤 opowie m.in. o dziesięcioletniej pracy ze społecznością byłych pracowników i pracownic fabryki w Ursusie (i jej podsumowaniu pełnometrażowym filmem dokumentalnym „Symfonia Fabryki Ursus”), a także o pracy ze społecznościami dzieci (w tym o będącym w produkcji dokumencie kreacyjnym „Król Maciuś Pierwszy”).

Uczestniczki zostaną zaproszone do podzielenia się własnymi doświadczeniami i pragnieniami. Wspólnie odbędziemy podróż w kierunku dzielenia się pomysłami do stworzenia (napisania, narysowania, zatańczenia, odegrania, zaśpiewania) Manifestów Edukacji Empatycznej.

Kobieca energia, siła, sprawczości i moc.
Jak mogę się zaangażować? Czy jednostka może coś zmienić? System małych kroków, konsekwencja, nadzieja i wdzięczność.

Warsztat adresowany do dziewczyn i kobiet w wieku 16+.
Zgłoszenia do udziału prosimy przesyłać na info@herdocs.pl do 16 września.
Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.


Jaśmina Wójcik (ur. 1983, Warszawa) - artystka wizualna, reżyserka, pedgagożka, edukatorka, autorka partycypacyjnych akcji społeczno-artystycznych. Zajmuje się włączaniem i oddawaniem podmiotowości społecznościom pozbawionym widzialności i możliwości wypowiedzi. Współredaktorka książki „Sztuka ze społecznością” (2018), opisującej szerzej wieloletnie działania ze społecznością byłych pracowników i pracownic fabryki w Ursusie, zwieńczonego nagradzanym pełnometrażowym dokumentem kreacyjnym jej reżyserii „Symfonia fabryki Ursus” (2018). Od kilku lat zaangażowana w edukację empatyczną poprzez opracowywanie autorskich praktyk kreacji artystycznych wypowiedzi dzieci. Oddaje sprawczość i podmiotowość dzieciom, traktując je jako współtwórców i zapraszając do dialogu. Jej najnowszy film, który powstaje na podstawie powieści Janusza Korczaka „Król Maciuś Pierwszy”, jest realizowany we współpracy z dziećmi opiera się na zasadach oddolnej edukacji empatycznej. https://secondaryarchive.org/artists/jasmina-wojcik/

ORGANIZACJE PARTNERSKIE

bottom of page