top of page
ZAWÓD ARTYSTKA - sieć wsparcia i kolektywna troska

Warsztat dla reżyserek i producentek dokumentalnych.

location-icon-transparent-background-5.jpeg

23.10 15:30-18:30
𝐂𝐞𝐧𝐭𝐫𝐮𝐦 𝐊𝐮𝐥𝐭𝐮𝐫𝐲 𝐅𝐢𝐥𝐦𝐨𝐰𝐞𝐣 𝐢𝐦. 𝐀𝐧𝐝𝐫𝐳𝐞𝐣𝐚 𝐖𝐚𝐣𝐝𝐲
𝐚𝐥. 𝐔𝐣𝐚𝐳𝐝𝐨𝐰𝐬𝐤𝐢𝐞 𝟐𝟎

Coraz więcej namysłu kierujemy w ostatnich latach w stronę tożsamości kobiecej w pracy artystycznej. Co to znaczy być twórczynią? Jak płeć determinuje nasze twórcze wybory? Jak je ogranicza? Jak kategoria płci w pracy twórczej łączy się z kategoriami przywileju, władzy i pieniędzy? Dlaczego ich rozpoznanie może pomagać nam troszczyć się o siebie nawzajem? Jak i po co tworzyć sieci wsparcia dla twórczych kobiet?

Zapraszamy na spotkanie, podczas którego w gronie twórczyń porozmawiamy o codziennych wyzwaniach, strukturalnych przeszkodach, emocjonalnej ekologii i kolektywach troski. Posłuchamy siebie nawzajem może trochę uważniej niż na co dzień. Jeśli będzie potrzeba, potowarzyszymy sobie w zwątpieniu i bezradności. Niewykluczone, że wymienimy się pomysłami. Może znajdziemy jakieś odpowiedzi, na pewno będziemy stawiać sporo pytań.
Na spotkanie zapraszamy reżyserki i producentki filmów dokumentalnych. Pierwszą część w formie warsztatu poprowadzą Paulina Czapska i Anna Szapert z kolektywu Future Simple. Po warsztacie zapraszamy na kameralne spotkanie branżowe podczas którego spróbujemy poszukać rozwiązań i zastanowić się, jak platforma HER Docs mogłaby być w tym procesie wsparciem.

Data i miejsce wydarzenia:
23.10.2021 w godzinach 15:30 - 18:30

Ze względu na obostrzenia liczba miejsc jest ograniczona i prosimy o zgłoszenia pod adresem marta@herdocs.pl

Organizatorami wydarzenia są Fundacja HER Docs oraz Centrum Kultury Filmowej im.Andrzeja Wajdy.

ORGANIZACJE PARTNERSKIE

GALERIA

bottom of page